آرشیو خبر

اخبار اسلایدر

1401/11/12

دکتر داداش‌پور از کتاب جامع شهدای دانشگاه شهید چمران اهواز رونمایی کرد

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان از کتاب جامع شهدای دانشگاه شهید چمران اهواز با عنوان «شاهدان ملکوت» ‌رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به نقل از دانشگاه شهید چمران، آیین رونمایی از کتاب شهیدان ملکوت در نخستین روز از هفتاد ‌و یکمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی عالی کشور با حضور  دکتر داداش پور معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان و هم‌زمان با نخستین روز از دهه‌ی مبارک فجر در تالار اجتماعات شهید مطهری دانشکده‌ی علوم برگزار شده است.

کتاب «شاهدان ملکوت» به منظور معرفی شهدای دانشگاه شهید چمران اهواز و به همت دکتر عابدین دهنوری مدیر دفتر شاهد و ایثارگر این دانشگاه گردآوری و تالیف شده است.
 
در کتاب «شاهدان ملکوت» علاوه بر رفع اشکال کتاب پیشین معرفی زندگی‌نامه‌ی شهدای دانشگاه شهید چمران اهواز، زندگی‌نامه‌ی ۶۲ شهید که اطلاعاتی از آنان موجود نبود جمع‌آوری شده است و اطلاعات ۲۰ شهید کارمند و سه شهید هیئت‌علمی نیز به این کتاب افزوده شده است.
 
از این رو تعداد شهدای دانشگاه از ۴۵ شهید در کتاب «شاهدان ملکوت» به ۱۰۷ شهید در «کتاب جامع شهدای دانشگاه» افزایش یافته است که بسیار ارزشمند و قابل توجه است. از این تعداد ۸۴ شد دانشجو، ۲۰ شهید کارمند و تعداد سه شهید استاد می‌باشند.

گفتنی است؛ این کتاب شامل سه فصل «شهدای دانشجو»، «شهدای کارمند» و «شهدای استاد» است.

نظر شما
نام  
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ

دسترسی سریع به ادارات