اخبار اسلایدر
1401/11/12
وزیر علوم خطاب به معاونان دانشجویی:

دانشجویان را فرزندان خود بدانید

وزیر علوم خطاب به معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی گفت: دانشجویان را فرزندان خود بدانید و تلاش کنید با حضور در جمع دانشجویان، بویژه در سراهای دانشجویی و سالن‌های غذاخوری از نزدیک در جریان مشکلات قرار بگیرید.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به نقل از دانشگاه شهید چمران اهواز ، هفتاد و یکمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور صبح امروز چهارشنبه 12 بهمن‌ماه با حضور دکتر محمد‌زلفی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به میزبانی دانشگاه شهید چمران اهواز آغاز به‌کار کرد.

دکتر محمد علی  زلفی‌گل در آیین آغازین این نشست که در تالار شهید مطهری دانشکده‌ی علوم برگزار شد با تقدیر از مسئولان دانشگاه شهید چمران اهواز برای میزبانی این نشست گفت: قرارردادن تصاویر شهدای دانشگاه شهید چمران اهواز در تالار برگزاری این نشست، شایسته‌ی تقدیر است.

وی با گرامی‌داشت فرارسیدن دهه‌ی مبارک فجر یاد و خاطره‌ی شهدای انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، شهدای حرم و سلامت را گرامی‌داشت.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بخش دیگری از صحبت‌های خود از معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور خواست ارتباط خود را با دانشجویان بیش از پیش افزایش دهند.

زلفی‌گل، بیان کرد: دانشجویان را فرزندان خود بدانید و تلاش کنید با حضور در سراهای دانشجویی، سالن‌های غذاخوری از نزدیک در جریان مشکلات قرار بگیرید.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، تصریح کرد: معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی عالی کشور تلاش‌های بسیاری برای از سرگیری کلاس‌های درس پس از دوسال وقفه در آموزش کشور داشته‌اند و با سعه‌ی صدر توانستند مشکلات و کمبودها را برای حضور دوباره‌ی دانشجویان رفع کنند.

دکتر علی‌محمد آخوندعلی رئیس دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در این نشست، بیان کرد: این دانشگاه در دوران دفاع مقدس مقرر حضور لشکر نجف اشرف بود و تمامی امکانات این دانشگاه در آن دوران در خدمت رزمندگان قرار گرفت.

وی افزود: استان خوزستان دارای ظرفیت‌های بسیار مهمی در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت، پتروشیمی، کشاورزی، گردشگری و... است و می‌توان با بهره‌گیری از توان علمی دانشگاه‌ها این ظرفیت‌ها را توسعه‌ داده و از آن در راستای منافع کشور بهره گرفت.

گفتنی است؛ دانشگاه شهید چمران اهواز 12 تا 14 بهمن‌ماه امسال میزبان برگزاری هفتاد و یکمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور است.