دکتر عليزاده خبر داد: با تصويب دولت، ورود و خروج دانشجويان غير ايراني آسان شد

1399/03/26 09:09

مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان گفت: با تصویب هیات دولت ورود و خروج دانشجویان غیر ایرانی به کشور تسهیل شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، دکتر عبدالحمید علیزاده در نشست خبری مسئولان سازمان امور دانشجویان گفت: با تصویب اصلاحیه آیین نامه اجرایی قانون ورود و اقامت اتباع خارجه، امور اداری ورود و خروج دانشجویان خارجی در ایران در دفاتر امور کنسولی سازمان امور دانشجویان مستقر در دانشگاه ها انجام می شود.
بر اساس این گزارش به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، براساس مصوبه مذکور، روادید افراد برای چندبار رفت و برگشت صادر خواهد شد و مدت اعتبار روادید برگشت از تاریخ خروج از مرز، شش ماه خواهد بود.
افزون بر این، برای دانشجویان و اشخاص غیر ایرانی متقاضی تحصیل در کشور حسب مورد بنا به درخواست دفاتر امور کنسولی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پروانه اقامت به مدت طول دوره تحصیل و متضمن اجازه خروج و مراجعت مکرر صادر می شود.
گفتنی است، برای خانواده دانشجویان و اشخاص غیر ایرانی متأهل متقاضی تحصیل در کشور حسب مورد بنا به درخواست دفاتر امور کنسولی سازمان امور دانشجویان وزرات علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پروانه اقامت به مدت طول دوره تحصیل صادر خواهد شد.

NotFoundImage

استفاده از مطالب و اخبار پورتال با ذکر منبع (آدرس صفحه) بلامانع است