دکتر صديقي در دانشگاه شاهرود اعلام کرد: افزايش ظرفيت خوابگاه‌هاي کشور براي 75 هزار دانشجوي مجرد

1398/08/25 11:43

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: ساخت خوابگاه با کمک دانشگاه و حضور بانک ها منتج به حرکتی شده که می توانیم طی یک و نیم سال آینده شاهد افزایش ظرفیت خوابگاه های کشور برای ۷۵ هزار دانشجوی مجرد باشیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به نقل از دانشگاه صنعتی شاهرود، دکتر مجتبی صدیقی در مراسم افتتاح پروژه های عمرانی دانشگاه صنعتی شاهرود اظهار داشت: نگاه سازمان دانشجویی این است که اگر به مقوله رفاه و اسکان دانشجو توجه نشود، قطعاً از ارائه خدمات به او بازخواهیم ماند و درنتیجه دانشجو هم به اهداف خود نمی رسد، لذا باید شرایط اسکان، پویایی، ورزش و نشاط و همچنین بخش های مختلف فرهنگی را برای دانشجویان ایجاد کرد.

معاون وزیر علوم گفت: اگرچه محدودیت هایی ممکن است سبب تأخیر در اجرای پروژه های دانشجویی شود اما قطعاً کار تکمیل و افزایش ظرفیت دانشجویان در خوابگاه های کشور با همراهی خوب خیّران در دست اجرا است.

دکتر صدیقی با اشاره به بحث تغذیه و تجهیز رستوران های دانشگاه های کشور در برنامه رتبه بندی آشپزخانه ها، تأکید کرد: ۵۰ درصد آشپزخانه های دانشگاهی کشور استانداردسازی شده و تا سال ۹۹ این مهم در تمام دانشگاه های کشور صورت می گیرد از سوی دیگر به دنبال ایجاد رستوران های مکمل با امکان انتخاب غذا از منو در سطح دانشگاه های کشور هستیم.

فراهم کردن زمینه برای غنی سازی اوقات فراغت

وی در ادامه به موضوع فراهم کردن زمینه برای غنی سازی اوقات فراغت برای دانشجویان اشاره و تأکید کرد: بهترین وسیله برای پر کردن اوقاف فراغت، تربیت بدنی و رفاه دانشجویان است که در این حوزه شاهد افزایش سرانه فیزیکی اماکن ورزشی در سطح دانشگاه ها هستیم که نوید روزهای خوب در پویایی دانشجویان را می دهد.

نگاه مثبت دانشگاه ها به موضوع کارآفرینی

رئیس سازمان دانشجویی همچنین به ایجاد زیرساخت شاهکار (شتاب دهنده مرکز کسب وکار اشتراکی دانشگاه صنعتی شاهرود) نیز اشاره کرد و گفت: این طرح گامی مهم به سوی دانشگاه کارآفرین است که این امر امروز مدنظر وزارت علوم قرار دارد.
دکترصدیقی از نگاه مثبت دانشگاه ها به موضوع کارآفرینی سخن گفت و تأکید کرد: ویژگی بارز یک دانشگاه امروز شتاب دادن به عرصه اشتغال زایی و همچنین تعامل با بدنه صنعت و تولید کشور است.
گفتنی است روز چهارشنبه 22 آبان ماه جاری با حضور دکتر مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان دانشجویان کشور به همراه مهندس پرهیزکار معاون پشتیبانی و مدیریت منابع این سازمان، نشستی به منظور افتتاح پروژه های خوابگاه دخترانه شقایق، سرای دانشجویان تحصیلات تکمیلی (پسران) و شتاب دهنده و مرکز کسب و کار اشتراکی شاهکار این دانشگاه در محل آمفی تئاتر دانشکده مهندسی معدن، نفت و ژئوفیریک برگزار شد.م.ع

NotFoundImage

استفاده از مطالب و اخبار پورتال با ذکر منبع (آدرس صفحه) بلامانع است