در دهه فجر صورت گرفت؛ افتتاح ده هزار مترمربع فضاي خوابگاهي در دانشگاه‌ها

1398/11/25 15:49

دکتر محمد تقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، بیش از ۱۰۰۰۰ مترمربع فضای خوابگاهی، با اعتباری بالغ بر ۱۳۶ میلیارد ریال مترمربع در دانشگاه ها از محل اعتبارات ملی و با مشارکت خیرین به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به نقل از وزارت علوم، دکتر نظرپور با اعلام این خبر اظهار داشت: با عنایت به اینکه یکی از دغدغه های اصلی دانشگاه ها تآمین تسهیلات رفاهی و خدماتی دانشجویان می باشد احداث فضاهای خوابگاهی به عنوان یکی از ضروریات رفاهی برای دانشجویان از محل اعتبارات ملی، مشارکت دانشگاه ها و کمک های خیرین در طی سال های گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: از سال ۱۳۹۸ تعداد ۲۹ طرح خوابگاهی با زیربنای ۷۳۵۰۰ مترمربع با آورده ۵۳۷ میلیارد ریال در دانشگاه ها و مراکز آموزشی در دست اجرا می باشند که برای تکمیل به اعتباری حدود ۹۷۷ میلیارد ریال نیاز دارند.

به گفته معاون اداری، مالی و مدیربت منابع وزارت علوم، در سال جاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در راستای اجرای اهداف و سیاست های دولت برای تکمیل ۸ پروژه خوابگاهی، اعتباری حدود ۷۵ میلیارد ریال تخصیص داده شده است.

NotFoundImage

استفاده از مطالب و اخبار پورتال با ذکر منبع (آدرس صفحه) بلامانع است