با حضور رئيس صندوق رفاه دانشجويان؛ خط صنعتي آشپزخانه دانشگاه سمنان به بهره‌برداري رسيد

1398/11/23 10:16

خط صنعتی آشپزخانه دانشگاه سمنان با حضور دکتر ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مسئولان دانشگاه همزمان با دهمین روز دهه فجر افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به نقل از وزارت علوم ، دکتر بهروز گل محمدی معاون دانشجویی دانشگاه سمنان در این خصوص گفت: این طرح در ۸۰۰ متر مربع فضا، با اعتبار ۲۰ میلیارد ریالی و کمک صندوق رفاه دانشجویان، دانشگاه سمنان و پیمانکار طرح به بهره برداری رسید.
وی با بیان اینکه در این آشپزخانه روزانه شش هزار پرس غذای گرم طبخ می شود، افزود: غذاهای طبخ شده در این آشپزخانه با استفاده از خودروهای مجهز گرم خانه در دانشکده ها و پردیس های تابعه توزیع می شود.
معاون دانشجویی دانشگاه سمنان زمان صرف شده برای اجرای این طرح را ۶ماه اعلام کرد و گفت: کاهش زمان پخت، کاهش مصرف سوخت و آب مصرفی، ارتقای بهداشت محیط و سلامت مواد غذایی و افزایش کیفیت غذای طبخ شده از جمله مزایای اجرای این طرح است.
دکتر گل محمدی، راه اندازی خط فر مرغ و شست وشوی اتوماتیک ظرف ها را از برنامه های پیش رو در راستای آشپزخانه صنعتی دانشگاه سمنان عنوان کرد که به زودی عملیاتی خواهد شد.
دکتر گل محمدی با اشاره به اینکه پیش از این تمام تجهیزات آشپزخانه دانشگاه سمنان به صورت سنتی بود، تصریح کرد: با افزایش تعداد دانشجویان در سال های اخیر، اجرای این طرح برای پاسخ گویی به جمعیت بیش از ۱۳ هزار نفری دانشجویان دانشگاه در برنامه قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: نحوه رزرو غذا توسط دانشجویان به صورت اتوماسیون تغذیه و انتخاب منوی غذایی و رزرو هفتگی غذا انجام می شود.

NotFoundImage

استفاده از مطالب و اخبار پورتال با ذکر منبع (آدرس صفحه) بلامانع است