انجام تعميرات و ارتقاء سطح سراهاي دانشجويي دانشگاه رازي با اعتبار 30 ميليارد ريال

1398/08/11 11:23

معاون دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاه از صرف هزینه ای حدود ۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای تعمیر، تجهیز و ارتقاء سطح سراهای دانشجویی دانشگاه در تابستان ۱۳۹۸ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به نقل از دانشگاه رازی، قاسم عازمی به وجود ۲۱ سرای دانشجویی در دانشگاه رازی اشاره کرد و گفت: با توجه به فرسودگی بخشی از این سراها، در سال جاری اعتبارات خوبی برای تعمیر، تجهیز و ارتقاء سطح به آنها اختصاص داده شده است.

وی مبلغ صرف شده برای تعمیر، تجهیز و ارتقاء سطح این سراها را در تابستان سال جاری، در حدود ۳۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: نوسازی سیستم گرمایش و سرمایش، ساخت اتاق گیت کنترل تردد، نصب پله فرار و تعویض درب و پنجره سراهای دانشجویی شهید مطهری و کوثر ۱ به دوجداره از جمله اقداماتی است که در این سراها انجام گرفته است. لازم به ذکر است که انجام تعمیرات اساسی در سراهای دانشجویی شهید مطهری و کوثر ۱ موجب ارتقاء سطح این سراهای شده است.

معاون دانشجویی دانشگاه رازی در ادامه احداث و راه اندازی فضاهای ورزشی مانند زمین چمن مصنوعی و سالن ورزشی را نیز از دیگر فعالیت های انجام گرفته در سراهای دانشجویی دانشگاه طی سال جاری اعلام کرد و گفت: در حال حاضر سرانه­ی فضای ورزشی روباز در دانشگاه رازی به ازاء هر دانشجو ۱/۳۰ متر و سرانه فضای ورزشی سرپوشیده ۱/۱۴ متر است که نسبت به چند سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

وی همچنین به اسکان ۴۲۳۸ دانشجوی غیربومی در سراهای دانشجویی دانشگاه رازی اشاره کرد و گفت: در شرایط فعلی تمامی دانشجویان دختر غیربومی متقاضی اسکان اعم از روزانه و شبانه و پسران روزانه این دانشگاه را تحت پوشش خوابگاهی قرار داده ایم.

عازمی در ادامه با اشاره به وضعیت تغذیه دانشجویان دانشگاه رازی، عنوان کرد: روزانه نزدیک به ۷۵۰۰ پرس غذا بین دانشجویان این دانشگاه توزیع می شود و حوزه معاونت دانشجویی حداکثر تلاش خود را در جهت افزایش کیفیت غذای دانشجویی از طریق تامین مواد اولیه مرغوب و نظارت مستمر انجام می ­دهیم.

ایشان در خاتمه از حمایت مالی صندوق رفاه دانشجویان و سازمان امور دانشجویان در تخصیص بخشی از اعتبارات هزینه شده سپاسگزاری کرد.

NotFoundImage

استفاده از مطالب و اخبار پورتال با ذکر منبع (آدرس صفحه) بلامانع است