رئيس صندوق رفاه دانشجويان خبر داد: آماده سازي سند آمايش حوزه خدمات رفاهي دانشجويي/ ايجاد عدالت بيشتر با اجراي اين سند

1398/11/14 14:36

جلسه معاونان دانشجویی و فرهنگی منطقه۴ کشور با حضور دکتر ناصر مطیعی رئیس صندوق رفاه دانشجویان در دانشگاه صنعتی قم برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان به نقل از وزارت علوم ، در این جلسه دکتر مطیعی ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر و تسلیت به مناسبت شهادت سردارسپهبد حاج قاسم سلیمانی، لقب سردار دلها را برای وی بسیارشایسته دانست و افزود: خدمت کردن مسئولان در کشور باید مانند حاج قاسم باشد که این چنین ماندگار شود.
دکتر مطیعی از استقرار نظام ITخدمات دانشجویی خبر داد و افزود: با ایجاد این سامانه کلیه فعالیت های مربوط به صندوق رفاه در بستروب انجام می شود که این امر باعث ارائه خدمات بهتردر کوتاه ترین زمان ممکن می گردد.
وی افزود: سند آمایش در حوزه خدمات رفاه دانشجویی در حال آماده سازی است و سامانه های مربوط به آن درچهار بخش کشوری، منطقه ای، استانی و دانشگاهی ایجاد می شود که بر اساس استانداردهای مشخص شده هر دانشگاه می تواند بر اساس ضریب محرومیت و ضریب برخورداری از خدمات این صندوق استفاده کند، بی شک با استفاده از این روش عدالت نیز بیشتر رعایت می شود.
رئیس صندوق رفاه گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته وام های دانشجویی نیز باید مورد نظارت و ارزیابی قرار گیرد. در حال حاضر بیست و دو نوع وام دانشجویی داریم که با یک بازنگری اساسی تعداد وام ها کمتر و مبلغ آن ها بیشتر خواهد شد.
در ادامه دکتر رضایی نور رئیس دانشگاه صنعتی قم به پیشرفت ها و تحولات اخیر این دانشگاه اشاره کرد و افزود: طی یک سال اخیر با بازسازی و مجتمع سازی کلاس های آموزشی، متمرکزشدن خوابگاه های خواهران و برادران، علاوه بر رضایت مندی دانشجویان، صرفه جویی در هزینه های جاری را نیز داشته ایم.
دکتر رضایی نور گفت: با افزایش انجمن های علمی از ۶ انجمن به ۹ انجمن، اختصاص فضای فیزیکی به آنها، ارتباط تنگاتنگ مسئولان با اعضای انجمن ها، کانون ها و تشکل های دانشجویی، تقبل ۵۰ درصد هزینه خوابگاه از جانب دانشگاه برای دانشجویان، ارتقای کیفیت غذا و ایجاد تنوع بیشتر در آن و ساخت ورزشگاه بخشی از مطالبات دانشجویان در حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی مرتفع شده است.
وی افزود: افزایش ۲۰ درصدی جذب اعضای هیات علمی در رشته های مورد نیاز، ساخت و تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه های دانشگاه، راه اندازی فضای کار اشتراکی و باشگاه توانمند سازی استارتاپ ها (بتا)، افتتاح میز خدمت الکترونیکی، برگزاری دوره های مهارتی برای دانشجویان از طریق مرکز آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه از جمله برنامه هایی بوده است که ارتقای آموزش و پژوهش و رضایتمندی دانشجویان را ایجاد کرده است.
رئیس دانشگاه صنعتی قم گفت: به منظور رفاه هر چه بیشتر دانشجویان زمین چمن مصنوعی و سلف مکمل نیز در حال راه اندازی و بهره برداری است.

NotFoundImage

استفاده از مطالب و اخبار پورتال با ذکر منبع (آدرس صفحه) بلامانع است