اولين همايش کانون‌هاي همياران سلامت‌روان-ياريگران زندگي در دانشگاه‌هاي شهيد باهنر کرمان و تهران برگزار شد

1398/08/25 15:57

با حضورمدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان، اولین همایش کانون های همیاران سلامت روان-یاریگران زندگی در دانشگاه های شهید باهنر کرمان و تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان ، در همایش دانشگاه های منطقه 8 کشور که در تالار اندیشه دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد دکتر منصوره السادات صادقی مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان مهمترین هدف این همایش ها را ارتقاء سواد سلامت روانی اجتماعی جامعه دانست. وی در اشاره با توجه به ابعاد سلامت (روانی، جسمانی، اجتماعی و معنوی)، ضمن اشاره به همبستگی این ابعاد سه عامل فردی، اجتماعی و محیطی را آسیب زننده به سلامت روانی دانشجویان دانستند و تاکید داشتند با توجه به پیش رو بودن هفته خودمراقبتی و تعریف آن با توجه به جایگزینی باورهای سازنده و یادگرفتن مهارت ها می توان سواد سلامت روانی اجتماعی را با خود مراقبتی افزایش داد. وی همچنین تصریح کرد یکی از عواملی که بر سلامت روان تاثیر دارد ارتباط با خانواده ها است و حمایت و نظارت اصولی خانواده ها در ایران یکی از مهمترین راه های ارتقا سلامت روانی اجتماعی در دانشجویان است. در ادامه این همایش از پوسترهای دانشجویان بازدید شد و دانشجویان در مورد مسایل منطقه به بحث و تبادل نظر پرداختند و با شرکت در کارگاه های تخصصی دوره آموزشی خود را تکمیل نمودند. در پایان از کانون های برتر منطقه تقدیر شد.

همچنین افتتاحیه همایش کانون های همیار سلامت روان-یاریگران زندگی دانشگاه تهران که با حضور دکتر منصوره السادات صادقی مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان، رئیس پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری پردیس کشاورزی و منابع طبیعی، معاونان و رؤسای مراکز مشاوره دانشگاه های منطقه یک برگزار شد و از خانواده دانشجوی همیار سلامت روان دانشگاه علوم انتظامی امین که به افتخار شهادت نائل آمده بود، تقدیر و قدردانی شد.

در این همایش، دانشجویان با ارائه گزارشی از دستاوردهای یک ساله خود در قالب پوستر، فرصتی را جهت تعامل و انتقال تجربه فراهم آورده و نقطه نظرات و برنامه های خود را تشریح کردند. هم چنین با شرکت در میزگردهای تخصصی چهارگانه به تبادل نظر در زمینه نقش همیاران در افزایش نشاط اجتماعی فضای دانشگاه، پیشگیری از اعتیاد، آگاهی بخشی و پیشگیری از ایدز و نیازهای آموزشی همیاران پرداختند.

در پایان این همایش از سه کانون برتر دانشگاه های منطقه یک که توسط هیأت داوران و بر اساس معیارهای مشخص، برگزیده شناخته شدند با اهدای لوح و جایزه تقدیر شد.

همایشهای کانون های همیار سلامت با همکاری مراکز مشاوره دانشجویی سراسر کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر از اواخر آبان تا دی ماه ۹۸ برگزار می شود.
NotFoundImage

استفاده از مطالب و اخبار پورتال با ذکر منبع (آدرس صفحه) بلامانع است