بازديد مدير کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجويان از مرکز مشاوره دانشگاه تهران

1399/10/17 15:11

دکتر مجید صفاری نیا سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان به همراه روسای ادارات و کارشناسان این دفتر از مرکز مشاوره دانشگاه تهران بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، دکتر صفاری نیا در این بازدید، با اشاره به سند ملی سلامت روانی و اجتماعی دانشجویان گفت: این سند با هدف ارتقائ فعالیت های مراکز مشاوره دانشگاه های کشور در حال تهیه است.
وی افزود: مشارکت کارشناسان مراکز مشاوره و سلامت دانشگاه ها در تهیه محتوای آموزشی و انجام پژوهش های علمی در حوزه سلامت و بهداشت روان دانشجویان کشور از اهداف دیگر این سند ملی است.
وی همچنین بر استفاده بهینه از ظرفیت علمی و پژوهشی درون سازمانی و تعامل و حمایت طلبی از سایر نهادها در جهت اجرای سیاست های سند ملی سلامت روانی اجتماعی دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور تاکید کرد.
سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: برای صرفه جویی در هزینه ها باید در بخش تولیدات نرم افزاری از موازی کاری پرهیز کنیم.
دکتر صفاری نیا افزود: تهیه دستورالعمل های مربوط به برگزاری مداخلات درمانی پیشگرانه برای مشاوران دانشگاه و دستورالعمل های مربوط به بالابردن سواد سلامت برای همسان سازی و پرهیز از موازی کاری مراکز مشاوره توسط دفتر مشاوره و سلامت سازمان اموردانشجویان در حال تهیه و ابلاغ است .
همچنین در این بازدید حمید پیروی رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران ضمن معرفی مرکز مشاوره به رئوس فعالیت ها و دستاوردهای مرکز در راستای اهداف سومین برنامه راهبردی دانشگاه تهران اشاره و بر هم اندیشی و همکاری مستمر متخصصان مرکز مشاوره با دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان تاکید کرد
رئیس مرکز مشاوره دانشگاه تهران ضمن معرفی ساختار و فعالیت های این مرکز ، به مهمترین فعالیت ها و برنامه های آتی اشاره کرده و آمادگی این دانشگاه را جهت همکاری بیشتر با دفتر مرکزی مشاوره و سلامت سازمان و نیز مراکز مشاوره سایر دانشگاه ها اعلام نمود.
در پایان اعضای حاضر در جلسه از نزدیک از فعالیت بخش های مختلف مرکز مشاوره دانشگاه تهران ازجمله واحد بهداشت روان ، کلینیک نوروتراپی مشاوره تلفنی و الکترونیکی ، دفتر ماهنامه پیام مشاور و آموزش های آنلاین مرکز مشاوره بازدید کردند.

NotFoundImage

استفاده از مطالب و اخبار پورتال با ذکر منبع (آدرس صفحه) بلامانع است